BANSKÁ BYSTRICA: Spojená škola zmodernizuje odborné pracoviská vďaka dotácii viac ako 3,2 mil. eur


Dátum: 23.11.2021

Obrázok k aktualite BANSKÁ BYSTRICA: Spojená škola zmodernizuje odborné pracoviská vďaka dotácii viac ako 3,2 mil. eur
Lepšie vybavenie odborných pracovísk a moderné didaktické pomôcky získa Spojená škola v Banskej Bystrici vďaka príspevku viac ako 3,2 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Ako na sociálnej sieti informuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR), škola z prostriedkov zabezpečí kvalitnejšiu prípravu a lepšie uplatnenie svojich absolventov v praxi.

Popri modernizácii odborných pracovísk škola do leta 2023 tiež zlepší energetickú hospodárnosť svojich budov a zrekonštruuje priestory, vrátane internátu. „Škola získala 3 230 412 eur z výzvy na zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní vyhlásenej od septembra 2017 do júla 2018, v rámci ktorej sa na šesť projektov rozdelilo 8 798 474 eur,“ konkretizuje MIRRI SR.

Najstaršie odborné vzdelávacie zariadenie na Slovensku už 169 rokov vychováva odborníkov pre strojársky, automobilový a elektrotechnický priemysel. Spojenú školu v Banskej Bystrici navštevuje takmer tisícka študentov a zamestnáva viac ako 140 pracovníkov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu