BANSKÁ BYSTRICA: Mesto získalo 408-tisíc eur na opatrovateľskú službu


Dátum: 04.11.2021

Obrázok k aktualite BANSKÁ BYSTRICA: Mesto získalo 408-tisíc eur na opatrovateľskú službu

Mesto Banská Bystrica získalo nenávratný finančný príspevok 408-tisíc eur na podporu a udržanie opatrovateľskej služby poskytovanej v domácnostiach. Ako na sociálnej sieti ďalej informuje primátor mesta Ján Nosko, ide o služby poskytované v prirodzenom prostredí seniorov a osôb s hendikepom, ktoré sú odkázané na pomoc iných.

„Práve táto forma pomoci je dôležitá a je o ňu stále záujem. Opatrovateľky a opatrovatelia pomáhajú klientom pri obliekaní, kŕmení, hygiene, nákupoch, sprevádzajú ich na vyšetrenia či prechádzkach. Hoci je ich práca v teréne často skrytá, má veľký význam práve pre tých, ktorým ju poskytujú,“ popisuje primátor.

Oblasť poskytovania sociálnych služieb je mimoriadne dôležitá a práca všetkých ľudí v tomto odbore nenahraditeľná. „Nielen počas náročných pandemických dní sa neraz presviedčame o tom, že naši terénni pracovníci, opatrovateľky, sestričky či zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb sú profesionáli s veľkou dávkou ľudskosti, empatie a ochoty pomôcť,“ dodáva Nosko.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu