BANSKÁ BYSTRICA: Kraj chce obnoviť osem stredných odborných škôl za 31,5 mil. eur


Dátum: 07.01.2022

Obrázok k aktualite BANSKÁ BYSTRICA: Kraj chce obnoviť osem stredných odborných škôl za 31,5 mil. eur

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) plánuje v tomto roku investovať do rekonštrukcie ôsmich stredných odborných škôl 31,5 mil. eur. Ako agentúru SITA informovala riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Úradu BBSK Zuzana Lafférsová, okrem samotnej obnovy škôl pôjde aj o nákup prístrojov a nástrojov na odborné vyučovania na týchto školách.

„Tieto financie sú výsledkom projektu dobiehajúce regióny "Catching-Up Regions" a sú to špeciálne financie alokované iba pre náš kraj. Takže, ak napíšeme dobré projekty, tak ich určite získame,“ objasnila riaditeľka s tým, že tieto projekty plánujú podať počas prvých dvoch mesiacov roka.

Do projektu je zapojených osem škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK. V Banskej Bystrici je to Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša, Spojená škola a Stredná odborná škola Pod Bánošom. Ďalšími sú Spojená škola v Detve, Stredná odborná škola služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici, Stredná odborná škola hotelových služieb a dopravy v Lučenci, Stredná odborná škola technická a agropotravinárska - Műszaki, Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakközépiskola v Rimavskej Sobote a Stredná odborná škola –Szakközépiskola v Tornali.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu