Banská Bystrica chce cyklotrasou za viac ako 1,5 mil. eur prepojiť centrum s mestskou časťou Senica


Dátum: 10.03.2021

Obrázok k aktualite Banská Bystrica chce cyklotrasou za viac ako 1,5 mil. eur prepojiť centrum s mestskou časťou Senica

Mestskú cyklistickú trasu Hušták – Senica z centra Banskej Bystrice do mestskej časti Senica po existujúcich miestnych komunikáciách rieši projekt pripravený samosprávou. Radnica v súčasnosti súťaží spracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné konanie, ktorého hodnota je podľa podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie 116 818,75 eura bez dane z pridanej hodnoty. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, orientačný prepočet nákladov na realizáciu stavby je 1 523 166,46 eura. Súčasťou prepočtu nie sú náklady na výkup pozemkov.

Plánovaná cyklotrasa sa začína na Dolnej Striebornej ulici, pokračuje cez Fortničku, Kuzmányho ulicu a ulicu J. Cikkera, cez Park pod Pamätníkom SNP, Triedu SNP, Partizánsku cestu a končí sa v Senici. „Priestor pre cyklistov bude vyznačený zvislým aj vodorovným dopravným značením. Na menej frekventovaných úsekoch bude premávka pre chodcov a cyklistov spoločná. Na frekventovanejších úsekoch bude premávka oddelená fyzicky aj dopravným značením,“ popisuje hovorkyňa s tým, že v niektorých úsekoch je navrhované nové prepojenie prostredníctvom cyklocestičiek.

Radnica sa po zverejnení príslušných výziev chce uchádzať o európske štrukturálne a investičné fondy. „V prípade, že by išli všetky procesy podľa predstáv a bez komplikácií, cyklotrasu by sme mohli realizovať v rokoch 2022 až 2023,“ doplnila Marhefková.


Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu