Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne zrevitalizujú za vyše 770.000 eur


Dátum: 17.09.2018

Obrázok k aktualite Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne zrevitalizujú za vyše 770.000 eur
Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne sa dočká revitalizácie. Mesto na ňu získalo z eurofondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu takmer 733.000 eur. Investícia priestor skultúrni a spríjemní.

Ako informovala trenčianska hovorkyňa Erika Ságová, celkové oprávnené výdavky projektu sú 771.500 eur, samospráva sa na revitalizácii bude podieľať piatimi percentami. Autorom projektu je Peter Guga.

"Projekt počíta s obnovením spevnených plôch, hracích prvkov, pódia a vytvorením nového zeleného priestoru. Pribudnú detské šmýkačky, náučno-zábavná vodná trasa, prekryté pódium a komunikačná infraštruktúra s verejným osvetlením. Pred pódiom budú mobilné stoličky, ďalej od pódia budú pevné lavice v tvare vlnoviek a v ďalšej časti upravená trávnatá plocha s odpočinkovým sedením. Vyššie, pri lesoparku Brezina, budú zábavno-náučné a herné prvky. Súčasťou revitalizácie bude vŕtaná studňa so zásobníkom vody pre vodné náučné hračky," priblížila Ságová.

Ako dodala, nový chodník posunú zo stredu bližšie k stenám budov Farskej ulice, čím sa vytvorí väčší využiteľný priestor. Bezbariérový chodník povedie až po úroveň plánovanej nástupnej stanice výťahu na Brezinu. Stĺpy osvetlenia budú v sebe integrovať okrem LED osvetlenia aj ďalšie služby pre návštevníkov átria. Schodisko osvetlí LED pás v madle schodiska. V strednej časti átria projekt počíta s fontánkou na pitie a aj s dvomi osviežovačmi vzduchu v letných horúčavách.
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu