Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne v novom šate


Dátum: 06.11.2020

Obrázok k aktualite Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne v novom šate
Práce na jeho revitalizácii sa začali v apríli tohto roka, dnes sú už ukončené. Átrium zostane počas zimy uzavreté. Veríme, že sa do jari situácia s pandémiou natoľko zlepší, aby sa do tohto priestoru vrátili nielen ľudia, ale aj kultúra.  

Revitalizácia átria priniesla možnosti na viaceré zmysluplné aktivity a tiež na relax a hry.

Je tu niekoľko hracích prvkov, vrátane detských šmýkačiek, náučno-zábavnej vodnej trasy. Vodné „hračky“ bude zásobovať vodou vŕtaná studňa. Pred novým pódiom sú rozmiestnené mobilné stoličky, ďalej od pódia sú zase pevné lavice v tvare vlnoviek a v ďalšej časti je na upravenej trávnatej ploche odpočinkové sedenie. Väčší priestor sa vytvoril posunutím chodníka bližšie k stenám budov Farskej ulice. Tento bezbariérový chodník vedie až po úroveň do budúcna plánovanej nástupnej stanice výťahu na Brezinu. Stĺpy verejného osvetlenia v sebe integrujú okrem LED osvetlenia aj ďalšie služby pre návštevníkov átria. Schodisko na Brezinu osvetľuje LED pás v jeho madle. V strednej časti átria je fontánka na pitie a osviežovače vzduchu v letných horúčavách. 

Autorom úspešného projektu je Ing. Arch. Peter Guga.

Zhotoviteľom prác bola na základe verejného obstarávanie spoločnosť REKONDÍCIA SK. Drobnú architektúru zabezpečila spoločnosť mmcité2 a sadové úpravy DRYADA garden.

Trenčín uspel v 4. kole výzvy na Zeleň a získal peniaze z eurofondov na revitalizáciu átria pod Mestskou vežou. Rozhodlo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktoré je riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP). Mesto získalo na túto očakávanú investíciu nenávratný finančný príspevok takmer 733 tisíc eur. Zvyšných 5% (takmer 40 tisíc eur) doplatí zo svojho rozpočtu

Skočiť na hlavné menu