APVV:Záujemcovia sa môžu zapojiť do výzvy so zameraním na zvládnutie koronakrízy


Dátum: 15.06.2020

Obrázok k aktualite APVV:Záujemcovia sa môžu zapojiť do výzvy so zameraním na zvládnutie koronakrízy
Záujemcovia sa môžu v týchto dňoch zapojiť do výzvy na podporu projektov výskumu a vývoja so zameraním na zvládnutie pandémie nového koronavírusu a jej dôsledkov na obdobie rokov 2020 – 2021. Informácie o vyhlásení výzvy sú zverejnené na stránke Agentúry na podporu výskumu a vývoja (APVV).

Základným cieľom programu je podpora výskumu a vývoja zameraných na ochorenie COVID-19, respektíve súvisiacich s ním, a s tým spojená prípadná podpora zariadení na testovanie produktov týkajúcich sa tejto nákazy. "Patriť sem môže výskum a vývoj, ktoré sú zamerané na relevantné lieky (vrátane vakcín) a liečby, ich medziprodukty, účinné farmaceutické zložky a suroviny, zdravotnícke pomôcky, nemocničné a zdravotnícke vybavenie (vrátane pľúcnych ventilátorov a ochranných odevov a vybavenia, ako aj diagnostických nástrojov) a potrebné suroviny, dezinfekčné prostriedky, ich medziprodukty a chemické suroviny potrebné na ich výrobu a nástroje na zber a spracovanie údajov," vyplýva zo znenia výzvy.

Program APVV podporí výskum a vývoj so zameraním na zvládnutie pandémie nového koronavírusu a jej dôsledkov na obdobie rokov 2020 - 2021 sumou osem miliónov eur. Na jeden projekt bude maximálne pridelená suma 400.000 eur.

Dátum ukončenia výzvy je 15. júla.
 

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu