Agrorezort spustí výzvu na budovanie a rekonštrukciu jaslí po celom Slovensku


Dátum: 23.07.2018

Obrázok k aktualite Agrorezort spustí výzvu na budovanie a rekonštrukciu jaslí po celom Slovensku
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR spustí výzvu na budovanie a rekonštrukciu jaslí po celom Slovensku. K dispozícii je takmer 13,5 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Informovala o tom v pondelok ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS).

Výzva podľa Matečnej reaguje na akútny nedostatok miest, a tiež zvyšujúce sa nároky na kvalitu zariadení služieb starostlivosti o dieťa do troch rokov. "Vďaka tejto výzve vzniknú stovky nových miest v jasliach po celom Slovensku," skonštatovala Matečná.

"Výzva s alokáciou takmer 13,5 milióna eur je zameraná na modernizáciu a rekonštrukciu už existujúcich jaslí a budovanie nových zariadení. Prostriedky je zároveň možné získať aj na zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov," priblížil Marek Mitošinka, generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja MPRV SR. Zároveň dodal, že podmienkou výzvy je, aby vznikli nové miesta v jasliach.

O finančné prostriedky z IROP sa môžu uchádzať obce, právnické osoby zriadené alebo založené obcou, mestom alebo mestskou časťou, samosprávne kraje, právnické osoby zriadené alebo založené samosprávnymi krajmi, ale aj mimovládne neziskové organizácie. Podmienkou však nie je byť samotným licencovaným poskytovateľom, uviedol Mitošinka. Výzva teda nelimituje tých, ktorí ešte len chcú vstúpiť na tento trh.

Termín na predkladanie žiadostí je 10. september 2018. "V septembri budúceho roka by už mohli byť prvé kapacity zrealizované," domnieva sa Mitošinka.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu