Zvolen získal na nákup štyroch autobusov MHD 1,16 milióna eur z eurofondov


Dátum: 20.04.2020

Obrázok k aktualite Zvolen získal na nákup štyroch autobusov MHD 1,16 milióna eur z eurofondov
Mesto Zvolen získalo nenávratný finančný príspevok (NFP) z eurofondov vo výške viac ako 1,16 milióna eur na nákup štyroch nových autobusov. Majú byť použité na modernizáciu vozového parku mestskej hromadnej dopravy (MHD).

 "V aktuálnej situácii v súvislosti s koronakrízou je ale všetko veľmi nejasné - hlavne termíny, s čím súvisí uvoľňovanie peňazí na tieto projekty," uviedol pre TASR hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška. "Preto sa okrem administratívnych vecí zatiaľ na projekte nič významné neudialo," dodal.

Celkové náklady na realizáciu projektu aj so spoluúčasťou sú viac ako 1,22 milióna eur. Termín realizácie projektu bol pôvodne stanovený na koniec roka 2020, vzhľadom na aktuálnu situáciu je však podľa hovorcu úradu pravdepodobné, že mesto bude nútené požiadať o jeho predĺženie.
   
SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje MHD v Banskej Bystrici a vo Zvolene, disponuje podľa informácii na svojej internetovej stránke 105 autobusmi MHD, pričom vo Zvolene by ich malo jazdiť približne 30.​

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu