ZVOLEN: Tento rok obnovia dve škôlky, získali na ne 1,09 mil. eur z eurofondov


Dátum: 20.01.2017

Obrázok k aktualite ZVOLEN: Tento rok obnovia dve škôlky, získali na ne 1,09 mil. eur z eurofondov
Nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške takmer 1,09 milióna eur, získala zvolenská samospráva na rekonštrukciu dvoch svojich materských škôl (MŠ). Obnovovať sa ide MŠ na Hrnčiarskej ulici, ktorá existuje od roku 1971 a MŠ na ulici Ľ. Fullu, ktorú postavili v roku 1980.
      Mesto získalo prostriedky na ich obnovu z program Kvalita životného prostredia Ministerstva životného prostredia SR (špecifický cieľ Zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov). Celkové náklady na oba projekty spolu so spolufinancovaní sú takmer 1,15 milióna eur.
      "V prípade obidvoch škôlok už prebehlo obstarávanie, jeho výsledok bude ešte preverovať príslušné ministerstvo," uviedla pre TASR hovorkyňa Mestského úradu vo Zvolene Eva Ježovičová. Obidva projekty by sa ale mali zrealizovať už toto leto.
      "Predmetom rekonštrukcie by mali byť práce spojené so zateplením fasády, strechy, výmenou okien a vonkajších dverí, výmena časti podláh, výstavba bezbariérových vstupov, výmena elektroinštalácie, rozvádzačov a svietidiel, a tiež výmena vykurovacích telies a termostatických ventilov, vrátane obnoviteľného zdroja," doplnila Ježovičová.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu