Žilina pripravuje projektovú dokumentáciu na modernizáciu trolejbusových tratí


Dátum: 20.11.2021

Obrázok k aktualite Žilina pripravuje projektovú dokumentáciu na modernizáciu trolejbusových tratí
Mesto Žilina začalo s prípravou projektu komplexnej modernizácie a rozšírenia trolejbusových tratí. Na financovanie prípravy projektovej dokumentácie využije nenávratný finančný príspevok z Kohézneho fondu a štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra vo výške viac ako 2,8 milióna eur.

"Projektová dokumentácia je nevyhnutnou podmienkou nadväzujúceho
invvestičného projektu Modernizácia infraštruktúry trolejbusovej dráhy a meniarní, výstavba nových trolejbusových tratí a obratísk v Žiline. Ten mesto plánuje realizovať po roku 2023," vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne. Realizácia projektu podľa slov primátora odstráni súčasný nedostatočný technický stav trakčného vedenia, meniarní, obratísk, zastávok s plánovanou životnosťou 30 rokov. Tiež výrazne zvýši spoľahlivosť a rýchlosť mestskej hromadnej dopravy v Žiline pri súčasnom znížení nákladov na údržbu.

Ako dodal hovorca mesta Vladimír Miškovčík, projektové práce sú od októbra tohto roka v plnom prúde. "Zástupcovia samosprávy a Dopravného podniku mesta Žiliny sa pravidelne stretávajú s projekčnou spoločnosťou na výrobných poradách, kde koordinujú postup prác," priblížil. Termín na kompletné ukončenie projekčných činností sa končí v novembri 2023.

 Koncom augusta mestu schválili národný projekt prípravy modernizácie infraštruktúry trolejbusovej dráhy. Hlavným cieľom je vypracovanie projektovej dokumentácie v štyroch stupňoch, zabezpečenie komplexnej projektovej prípravy a k tomu prislúchajúcej inžinierskej činnosti.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu