ŽILINA: Na trojmiliónovú modernizáciu strednej elektrotechnickej školy využijú eurofondy


Dátum: 12.08.2022

Obrázok k aktualite ŽILINA: Na trojmiliónovú modernizáciu strednej elektrotechnickej školy využijú eurofondy
Takmer tri milióny eur bude stáť rekonštrukcia Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) približne rok trvajúcu modernizáciu priestorov financuje pomocou eurofondových peňazí z Integrovaného regionálneho operačného programu. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Vďaka stavebným úpravám vznikne v škole 16 nových odborných učební s materiálno-technickým vybavením. „Súčasný krov a strecha školy budú demontované a nahradené novým krovom, ktorý umožní plnohodnotné využitie podkrovného priestoru, kde vzniknú nové odborné učebne s príslušným hygienickým a sociálnym zázemím. Nadstavba sa týka existujúcej južnej prístavby, ktorá bude nadstavená o dve nové podlažia, v ktorých sa obdobne vytvoria priestory pre dve nové odborné učebne," priblížil rozsah prác riaditeľ odboru správy majetku a investícií ŽSK Peter Mrvečka.

Ako ďalej poznamenal, v rámci debarierizácie priestorov školy pribudne nový výťah, exteriérová rampa a hygienické zázemie pre imobilných. „Na prízemí je navrhnutý nový priestor recepcie a upravená administratívna časť. Škola tiež bude v celom rozsahu zateplená a realizované budú ďalšie opatrenia na zvýšenie energetickej efektívnosti,“ poznamenal Mrvečka.

Vytvorením nových učební v priestoroch školy chce ŽSK zlepšiť možnosť uplatnenia absolventov školy na trhu práce a posilniť ich odborné a jazykové zručnosti. „Prílev zahraničných investícií do nášho kraja má za následok vznik nových pracovných miest. Vytvorenie nových moderných odborných učební umožní skvalitniť metódy vzdelávania implementovaním inovatívnych foriem výučby vo vyučovacom procese," dodala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu