Žiar nad Hronom začína s výstavbou cyklochodníka


Dátum: 05.09.2018

Obrázok k aktualite Žiar nad Hronom začína s výstavbou cyklochodníka
Mesto Žiar nad Hronom začína s výstavbou cyklokomunikácie, ktorá bude prechádzať celým mestom až do priemyselného parku.

Chodník na Ulici M. Chrásteka bude v stredu uzavretý. Ďalšie práce budú pokračovať na Ulici Š. Moysesa popri banke až po námestie. Na tomto chodníku bude obmedzený pohyb chodcov. Potom budú práce pokračovať na Ulici Š. Moysesa od kaviarne Alfa až po Ulicu Hutníkov," informovalo v stredu mesto na svojej internetovej stránke s tým, že práce na projekte budú prebiehať predbežne do konca októbra.

Cyklochodník bude 3,65 kilometra dlhý, začínať sa bude na sídlisku Etapa a končiť v priemyselnom parku. Podľa zverejnenej zmluvy vybuduje cyklokomunikáciu za viac ako 420.000 eur firma Strabag. V rámci projektu opravia aj lávku cez Hron na Kortíne a otvorí sa ďalšia vrátnica do priemyselného parku. Pozdĺž celej cyklokomunikácie bude 103 stojanov na bicykle a dva uzamykateľné prístrešky.

Na vybudovanie cyklochodníka získalo mesto dotáciu z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške takmer 594.000 eur. Cyklochodník má zvýšiť atraktivitu cyklodopravy v meste a podporiť zdravé dochádzanie miestnych ľudí do práce.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu