Žiadosti o čerpanie eurofondov na zvýšenú ochranu pred koronavírusom môžu predkladať už aj nemocnice z Bratislavského kraja


Dátum: 26.05.2022

Obrázok k aktualite Žiadosti o čerpanie eurofondov na zvýšenú ochranu pred koronavírusom môžu predkladať už aj nemocnice z Bratislavského kraja
Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo ďalšiu výzvu na predkladanie žiadostí o čerpanie eurofondov. Výzva je zameraná na posilnenie zdravotníckych zariadení v boji s koronavírusom a tento raz je určená pre nemocnice z Bratislavského kraja. Rezort zdravotníctvo o tom informoval v tlačovej správe.

Umožnila to dohoda s Európskou komisiou, podľa ktorej následky kovidovej krízy v zdravotníckych zariadeniach môžu byť spolufinancované z eurofondov aj v Bratislavskom kraji. "Touto výzvou sa nemocniciam z Bratislavského kraja otvára ďalšia príležitosť využiť európske štrukturálne fondy a refundovať si zvýšené výdavky na materiálne a prístrojové vybavenie v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti pacientov s ochorením COVID-19," uvádza sa v správe.

Nemocnice môžu žiadať finančný príspevok na úhradu výdavkov na prevenciu, diagnostiku, liečbu a doliečovanie pacientov podozrivých alebo chorých s diagnózou COVID-19. Ďalej je určený na financovanie výdavkov na vytváranie mobilných odberových miest a nákup osobných ochranných prostriedkov pre zdravotnícky personál v súvislosti s ochranou pred nákazou koronavírusom. Z výzvy môžu byť uhradené aj výdavky na dovybavenie epidemiologických ambulancií.

Podmienky sú nastavené tak, aby bolo možné preplatiť výdavky, ktoré nemocnice mali od februára 2020. Nemocnica môže žiadať príspevok do výšky 500 tisíc eur, z čoho 250 tisíc eur je príspevkom z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 250 tisíc eurami prispieva štátny rozpočet. Žiadatelia nemusia prispievať vlastnými prostriedkami. Žiadosti je možné predkladať v rámci dvoch hodnotiacich kôl od mája až do vyčerpania alokácie, najneskôr do 31. októbra 2022.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu