Začnú sa rekonštrukcie ciest na juhu Banskobystrického kraja za viac ako 22 mil. eur


Dátum: 26.08.2022

Obrázok k aktualite Začnú sa rekonštrukcie ciest na juhu Banskobystrického kraja za viac ako 22 mil. eur

Zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo štvrtok 15. augusta oficiálne odovzdali zhotoviteľom ďalšie staveniská ciest. Ako krajská samospráva informuje na sociálnej sieti, po odovzdaní stavenísk v okresoch Lučenec a Brezno v minulom týždni ide o ďalšie cesty rekonštruované z eurofondov v sume viac ako 22 mil. eur. Ide o tri etapy rekonštrukcie v rámci investičnej akcie rekonštrukcie cesty a mostov II/585 Pôtor – Dolná Strehová – Lučenec a II/591 cestný násyp pred obcou Horný Tisovník.

„Zhotoviteľmi rekonštrukcií jednotlivých úsekov sú na základe verejného obstarávania spoločnosti Colas Slovakia, Skanska SK a Viakorp, celková hodnota rekonštrukcie na základe podpísaných zmlúv o dielo je 22,7 milióna eur,“ konkretizuje BBSK s tým, že po administratívnom odovzdaní bude v najbližších dňoch nasledovať samotné zriadenie staveniska priamo na mieste. Na dokončenie rekonštrukcií majú zhotovitelia 13 mesiacov.

V rámci prvej etapy zrekonštruujú takmer 17 kilometrov úsekov cesty II/591 v okrese Detva a II/585 v okrese Lučenec, vrátane ôsmich mostov a cestného násypu pred obcou Horný Tisovník. „Druhá etapa rekonštrukcie obsahuje 10 mostov a viac ako 19 kilometrov úsekov cesty II/591 v okrese Veľký Krtíš, tretia etapa počíta s rekonštrukciou deviatich mostov a viac ako 12 kilometrov úsekov cesty II/585 vo Veľkokrtíšskom okrese,“ popisuje krajská samospráva a dodáva, že súčasťou prác sú aj rekonštrukcie autobusových zastávok a priechodov pre chodcov, ktoré zvýšia celkovú bezpečnosť účastníkov premávky.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu