Všetko o eurofondoch? Nech sa páči: ÚPVII zverejnil open data


Dátum: 13.07.2017

Obrázok k aktualite Všetko o eurofondoch? Nech sa páči: ÚPVII zverejnil open data
Tzv. otvorené dáta o eurofondoch v programovom období 2014 - 2020, spravované prostredníctvom informačného systému ITMS 2014+, sú prístupné všetkým záujemcom. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) publikoval dataset v rámci projektu eDemokracia na https://opendata.itms2014.sk/. Dáva tak priestor pre vznik nových aplikácií i ďalšie využitie štruktúrovaných dát.

„Tak ako eurofondy musia prispieť k zlepšeniu života ľudí v každom regióne Slovenska, tak aj informácie o ich využívaní musia byť k dispozícii každému, kto má o ne záujem“, vysvetlil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. „Teším sa na vytvorené aplikácie či analýzy, ktoré môžu vďaka zverejneniu vzniknúť“, dodal.

V najbližších týždňoch budú zverejnené datasety o využívaní eurofondov v programovom období 2007 – 2013. Dáta sú publikované prostredníctvom url adresy na API (aplikačné rozhranie).

Týmto krokom chce ÚPVII prispieť k zvyšovaniu informovanosti o využívaní finančných prostriedkov z eurofondov, k zvyšovaniu transparentnosti, ale najmä poskytnúť priestor pre použitie štruktúrovaných dát, pre ich ďalšie strojové spracovanie a pre vznik nových aplikácií.

Viac informácií o datasete: https://data.gov.sk/dataset/f208c882-2197-4dec-b891-c3a09b86d740

API nájdete na adrese: https://opendata.itms2014.sk/

Ak vytvárate aplikácie, analýzy alebo iné výstupy z publikovaných dát, dovoľujeme si vás požiadať o ich predstavenie nášmu úradu. Kontaktujte nás na vicepremier@vicepremier.gov.sk


Skočiť na hlavné menu