V žilinskom a trenčianskom regióne začínajú jazdiť nové vlaky


Dátum: 22.12.2020

Obrázok k aktualite V žilinskom a trenčianskom regióne začínajú jazdiť nové vlaky
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) prevzala v pondelok od dodávateľa osem elektrických jednotiek Panter. Spolu s prvými dvomi, ktoré uviedli do prevádzky začiatkom mesiaca, tak bude v žilinskom a trenčianskom regióne jazdiť už desať nových elektrických vlakov.

TASR o tom v pondelok informoval hovorca spoločnosti Tomáš Kováč. Nové trojvozňové jednotky budú prichystané odviezť cestujúcich na jednotlivých tratiach podľa grafikonu od utorka 22. decembra. Podľa hovorcu ich postupne nasadzujú najmä na tratiach Žilina - Trenčín, Žilina - Čadca, Čadca - Zwardoń a Žilina - Liptovský Mikuláš. Tender, ktorý prinesie žilinskému a z veľkej časti i trenčianskemu regiónu spolu 25 nových elektrických jednotiek, je svojím objemom takmer 160 miliónov eur najväčším v histórii národného dopravcu.

"Majoritná časť sumy je pokrytá Kohéznym fondom Európskej únie, 23 752 725 eur je hradených zo štátneho rozpočtu. Sumu 1 647 994 eur uhradila ZSSK z vlastných zdrojov," konkretizoval Kováč. Podľa predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ZSSK Filipa Hlubockého majú na prvé dodané vozidlá výborné ohlasy od rušňovodičov i cestujúcich. "Po pandémii a rekonštrukcii žilinského okruhu bude týchto 25 Panterov skvelou pevnou kostrou regionálnej dopravy v okolí Žiliny,"

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu