V Žiline pripravujú projekt výstavby a modernizácie trolejbusového depa


Dátum: 23.08.2022

Obrázok k aktualite V Žiline pripravujú projekt výstavby a modernizácie trolejbusového depa
O pätnásť mesiacov by mal byť pripravený projekt výstavby a modernizácie trolejbusového depa na Kvačalovej ulici v Žiline. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, príprava projektovej dokumentácie za približne 750-tisíc eur je z 95 percent financovaná z eurofondov.

Projekt prinesie výrazné zníženie času údržby a skvalitnenie procesu opráv trolejbusov a autobusov. „Zlepšiť by sa zároveň mali pracovné podmienky servisných pracovníkov. Ďalším pozitívnym výsledkom by mala byť úspora energií a pohonných hmôt i predĺženie životnosti vozidiel mestskej hromadnej dopravy," uviedol Miškovčík. Podľa jeho slov sa v neposlednom rade zvýši kvalita cestovania pasažierov, a to nielen vyššou čistotou vozidiel, ale aj znížením ich poruchovosti.

Príprava projektovej dokumentácie sa dostáva do fázy, kedy mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny môžu požiadať o vydanie stavebného povolenia. „Zároveň prebieha inžinierska činnosť k územnému konaniu, kde mesto očakáva vydanie územného rozhodnutia. Posledným krokom bude odovzdanie dokumentácie pre realizáciu stavby," poznamenal primátor Peter Fiabáne.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu