V Spišskom Hrhove chcú postaviť zariadenie pre seniorov za takmer 1 mil. eur


Dátum: 18.02.2021

Obrázok k aktualite V Spišskom Hrhove chcú postaviť zariadenie pre seniorov za takmer 1 mil. eur

V Spišskom Hrhove v okrese Levoča chcú postaviť zariadenie pre seniorov. Samospráva už vyhlásila verejné obstarávanie na dodávateľa prác, ich celková predpokladaná hodnota je 912 635,04 eur bez DPH. Novovybudované zariadenie s kapacitou 12 klientov bude sociálne služby poskytovať celoročne. Ako uviedla starostka obce Zuzana Kučerová, v Hrhove takéto zariadenie chýba, ide tak o reakciu na dopyt.

Samospráve sa podarilo na projekt získať finančné zdroje z eurofondov, spolufinancovať ho bude piatimi percentami. Podľa starostky je v Spišskom Hrhove mnoho seniorov, ktorí by o služby zariadenia mali záujem. „V obci máme veľa nájomných bytov, žiadosti o ne už máme aj od dôchodcov,“ uviedla s tým, že tí už našli bývanie v piatich z nich. „Doba postúpila a starší ľudia opúšťajú svoje veľké domy, cítia sa lepšie v menšom, ani si už sami pre seba nevaria, neoplatí sa im, chodia si do školy alebo reštaurácie pre obedy,“ opísala Kučerová. Nové zariadenie tak bude prioritne určené pre domácich, ak by sa ho ale podľa starostky nepodarilo naplniť, príjmu doň aj seniorov z okolia.

Stavebné práce v rámci projektu budú spočívať vo vybudovaní novostavby zariadenia. Realizovať by sa mali 14 mesiacov. Záujemcovia môžu ponuky predkladať do 8. marca do 10:00.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu