V Šali sa začala revitalizácia vnútroblokov z eurofondov


Dátum: 04.04.2019

Obrázok k aktualite V Šali sa začala revitalizácia vnútroblokov z eurofondov
Šaľa začala s revitalizáciou vnútroblokov, na ktoré získala peniaze z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Investície v mestskej časti Veča zahŕňajú výstavbu troch nových ihrísk, športoviska, výsadbu zelene a nový mobiliár. Premenou prejdú súčasné asfaltové plochy na Cintorínskej a Slnečnej ulici. Ako informovala v tlačovej správe Erika Kollerová zo šalianskej radnice, obyvatelia sa dočkajú multifunkčného ihriska na Cintorínskej, ďalšieho ihriska a plochy s fit prvkami na Slnečnej a nového detského ihriska tiež na Slnečnej ulici. „Stromy a kríky budú neodmysliteľnou súčasťou všetkých vynovených ihrísk. V rámci projektu sa zrealizuje aj vodozádržné opatrenie,“ doplnila Kollerová. Práce plánujú ukončiť tak, aby deti mohli ihriská využívať počas letných prázdnin.

Primátor Šale Jozef Belický informoval, že projekt získal podporu z eurofondov takmer pol milióna eur. "Výsledok prác prinesie nielen výmenu ihrísk, ale celkové skultúrnenie prostredia vďaka novému mobiliáru,“ uviedol.

V súčasnosti mesto uskutočňuje niekoľko ďalších významných investícií - rekonštrukciu cesty na Hornej ulici, výstavbu nájomných bytov, rekonštrukciu kultúrneho domu vo Veči a nedávno dokončilo obnovu hasičskej zbrojnice vo Veči. Po kolaudácii, teda približne od mája, bude k dispozícii aj 3,5-kilometrová cyklotrasa medzi mestskou časťou Veča a závodom Duslo.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu