V Rohožníku i Malackách opravia ulice nadväzujúce na spojnicu oboch sídiel


Dátum: 05.08.2019

Obrázok k aktualite V Rohožníku i Malackách opravia ulice nadväzujúce na spojnicu oboch sídiel
Od pondelka (5. 8.) začal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rekonštruovať Malackú ulicu v Rohožníku, rovnako tak ulicu Duklianskych hrdinov v Malackách. Oprava súvisí s rekonštrukciou cesty medzi Rohožníkom a Malackami, na ktorú obe ulice nadväzujú.

"Pôjde o kompletnú rekonštrukciu, práce by mali trvať do 20. septembra," potvrdil v prípade prác v Rohožníku starosta obce Peter Švaral. Oprava síce o niečo zdrží sprístupnenie zmodernizovanej cesty medzi obcou a okresným mestom, podľa starostu to však obyvatelia chápu. "Akceptujú to, vedia, že to celkovo pomôže, ak sa opraví aj ulica," uviedol pre TASR.

O rekonštrukcii ulice v Malackách informuje tamojšia samospráva na svojom webe. "Vozidlá budú po komunikácii jazdiť striedavo v jednom jazdnom pruhu, pričom dopravu budú riadiť mobilné semafory," spresnilo mesto Malacky o obmedzení premávky na rekonštruovanom úseku.

Práce nadväzujú na opravu dôležitej komunikácie medzi Rohožníkom a Malackami, ktorá vstúpila do poslednej fázy. Po ukončení by mali mať motoristi k dispozícii bezpečnú a odolnú vozovku. Jej povrch bude pokrývať cementovo-betónová doska, pôjde tak vôbec o prvú regionálnu cestu na Slovensku s takýmto povrchom. 

Spojnicu medzi Malackami a Rohožníkom rekonštruuje kraj od septembra 2018. V novom profile bude mať namiesto pôvodných šesť šírku deväť a pol metra a bude prekategorizovaná na cestu II. triedy. Projekt modernizácie je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v celkovej sume 6.669.749 eur.

 Cesta medzi Rohožníkom a Malackami slúžila bez stavebných úprav a rekonštrukcie od 70. rokov. Stav cesty vrátane šírky a pevnosti krajníc nezodpovedal nárastu automobilovej, najmä ťažkej nákladnej dopravy. Cesta je zároveň strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre výrobné závody, ktoré sú významnými zamestnávateľmi v regióne.

Z Malaciek do Rohožníka musia šoféri v súčasnosti ísť obchádzkou cez Pernek a Kuchyňu.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu