V obci Kováčová chcú obnoviť budovu školy za viac ako 1,1 mil. eur


Dátum: 26.11.2021

Obrázok k aktualite V obci Kováčová chcú obnoviť budovu školy za viac ako 1,1 mil. eur

Obec Kováčová v okrese Zvolen pripravila projekt rekonštrukcie svojej základnej a materskej školy, pričom cieľom je zníženie energetickej náročnosti budov. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota obnovy 1 126 234,63 eura bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku chce obec financovať z eurofondov v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Záujemcovia o realizáciu prác môžu svoje ponuky posielať do 13. decembra.

„V základnej škole máme ročníky jedna až štyri. Boli by sme radi, keby sme mali aspoň 15 žiakov v každej triede, pričom maximum je 20,“ uviedol pre agentúru SITA starosta Kováčovej Ján Izrael.

Projekt zahŕňa zateplenie budovy, strechy, rekonštrukciu vykurovacieho systému, rekuperáciu, inštaláciu slnečných kolektorov na ohrev teplej vody a podobne. Obci sa pred štyrmi rokmi podarilo uspieť s projektom obnovy obecného úradu a starosta verí, že aj s týmto projektom budú úspešní. „Obnovená škola a škôlka pritiahne žiakov. Trpíme trochu tým, že sme blízko Zvolena a nie je problém umiestňovať deti tam,“ objasnil Izrael s tým, že chcú mať pre deti atraktívnejšiu školu.

Stavebné práce by nemali mať významný vplyv na chod školy. „Súčasťou projektu je však aj zmena dispozičného riešenia v rámci neoprávnených nákladov. Budeme to musieť skoordinovať a prípadne pre školu využiť sálu obecného úradu alebo obecný dom, kde by sme vedeli triedu v prípade potreby presťahovať,“ dodal starosta.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu