V Novom Smokovci vzniká Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti za 1 mil. eur


Dátum:

Obrázok k aktualite V Novom Smokovci vzniká Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti za 1 mil. eur

Vo Vysokých Tatrách pokračujú práce na budovaní Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) za viac ako jeden milión eur. S ich ukončením sa podľa hovorkyne mesta Daniely Birkovej počíta v letných mesiacoch tohto roka. Ako uviedla pre agentúru SITA, na stavbe pokračujú búracie a murárske práce, montujú rozvody a osádzajú nové okná. Samospráva získala na tento projekt nenávratný finančný príspevok vo výške 1 milión eur z  Integrovaného regionálneho operačného programu, mesto sa podieľa päťpercentným financovaním vo výške takmer 53-tisíc eur.

Centrum vzniká v zdravotnom stredisku v Novom Smokovci, s prácami začali v apríli minulého roka. Budova sa musí zrekonštruovať a zmodernizovať. Projekt počíta aj s novým výťahom, ktorý v budove nebol, bezbariérovým prístupom, novým RTG prístrojom a online informačným systémom. Ako už v minulosti uviedol primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš, CIZS predstavuje posun ku komplexnej primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. V centre bude pôsobiť všeobecný lekár pre dospelých, všeobecný lekár pre deti a dorast, fakultatívne gynekológ, stomatológ a budú tu vytvorené priestory pre konziliárne vyšetrenia ambulantných špecialistov.

V súvislosti so zámerom samospráva vyhlasovala verejné obstarávanie na dvakrát. Prvé z júla 2019 zrušila. Vtedajší prednosta Mestského úradu Martin Maruška to pre SITA odôvodnil tým, že do súťaže sa prihlásil len jeden uchádzač a mesto malo právo takto postupovať, pretože chcelo dať celému zámeru väčšiu efektívnosť. V novembri bolo ukončené druhé obstarávanie, mesto vybralo ružomberskú stavebno-obchodnú spoločnosť PAULL & P, a.s.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu