V Michalovciach ukončili výstavbu autobusovej stanice za takmer 1,2 milióna eur


Dátum: 16.12.2020

Obrázok k aktualite V Michalovciach ukončili výstavbu autobusovej stanice za takmer 1,2 milióna eur
Zmluvný autobusový dopravca Košického samosprávneho kraja (KSK) spoločnosť ARRIVA Michalovce ukončil výstavbu autobusovej stanice v Michalovciach za takmer 1,2 milión eur. Na výstavbu prestupného terminálu s príslušným informačným systémom získala ARRIVA nenávratný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a 15 percent z celkových nákladov financovala z vlastných zdrojov. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Nová autobusová stanica sa nachádza na predstaničnom území a okrem zastrešenia nástupných a výstupných plôch je vybavená mobiliárom, ako sú lavičky, odpadkové koše, označníky, zábradlia a protiveterné zasklené steny. Priestor autobusovej stanice dopĺňa zeleň. Na novej autobusovej stanici sú tri výstupištia, šesť nástupíšť, 38 odstavných plôch pre autobusy a 22 parkovacích miest pre individuálnu automobilovú dopravu, z toho je jedno parkovacie miesto určené pre vozičkárov. Terminál poskytuje tzv. suchý prechod pre cestujúcich z výstupíšť alebo nástupíšť do budovy ŽSR, dispečingu ARRIVA a do spoločného vestibulu, kde sa nachádza aj čakáreň.

Vstup do areálu pre vjazd a výjazd autobusov umožňuje rampový systém po nasnímaní evidenčného čísla vozidla. Súčasťou modernizácie je nové osvetlenie a pre vyhlasovanie organizačných hlásení je nainštalované rozhlasové zariadenie. Terminál je permanentne monitorovaný kamerovým systémom.

„Košický samosprávny kraj, ktorý financuje prímestskú autobusovú dopravu ako službu vo verejnom záujme prostredníctvom zmluvných dopravcov, chce vytvárať pre svojich občanov moderné, bezpečné a bezbariérové podmienky cestovania. Sme radi, že po presťahovaní autobusovej stanice z Kostolného námestia k železničnej stanici v Michalovciach sa podarilo dokončiť výstavbu nového prestupného terminálu,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu