V Levočských Lúkach mesto zrekonštruuje a postaví cesty a chodníky za pol milióna eur


Dátum: 28.02.2021

Obrázok k aktualite V Levočských Lúkach mesto zrekonštruuje a postaví cesty a chodníky za pol milióna eur
Mesto Levoča plánuje rekonštrukciu a výstavbu prístupových komunikácií a chodníkov v mestskej časti Levočské Lúky za približne 473-tisíc eur bez DPH. Samospráva hľadá dodávateľa stavebných prác. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk, ktorá bola zverejnená vo vestníku verejného obstarávania. Cieľom projektu je zvýšenie mobility a bezpečnosti obyvateľov mestskej časti. Súčasťou zámeru je aj inštalácia nového verejného osvetlenia, vybudovanie parkovacích miest pri komunitnom centre a občianskej vybavenosti. Pracovať na stavbe sa bude dvanásť mesiacov.

Projekt s názvom „Levočské Lúky – zabezpečenie technickej vybavenosti v osídleniach s marginalizovanými rómskymi komunitami“ bude financovaný z eurofondov. Konkrétne z operačného programu Ľudské zdroje, ktorý je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Spolufinancovanie zo strany mesta je päťpercentné.

Ako sa uvádza vo vestníku, lehota na predkladanie ponúk je 16. marec do 9:00. Od uchádzača sa požaduje zloženie zábezpeky vo výške 14-tisíc eur.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu