V Kežmarku začali rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Sever


Dátum: 23.03.2020

Obrázok k aktualite V Kežmarku začali rekonštruovať vnútroblok na sídlisku Sever
Na sídlisku Sever v Kežmarku začali revitalizovať vnútroblok medzi ulicami Pod lesom a Severná. V rámci prác rekonštruujú aj chodníky, verejné osvetlenie, detské ihriská, fitnes zóny, priestory pre posedenie, plochy pre kontajnery a drobnú architektúru. Celkový rozpočet revitalizácie predstavuje 533 268,64 eur, pričom mesto naň získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 506 605,21 eur. V rámci revitalizácie pribudne aj viac než 320 kusov zelene.

„Okrem toho dôjde k úprave terénu, zlomy budú nahradené plynulými rampovými systémami. Bude vysadených 26 stromov a približne 300 kríkov. Celá plocha prejde úplnou revitalizáciou,“ priblížil rozsah ďalších prác Ján Ferenčák, primátor mesta Kežmarok.

Všetky práce by podľa neho mali byť dokončené do konca mája, aj keď drobné dokončovacie práce budú možno pokračovať aj v júni. Hlavným dodávateľom stavby je spoločnosť Cesty Košice.

V budúcnosti má mesto v pláne postupne revitalizovať všetky vnútrobloky na sídliskách. Aktuálne pracuje na štúdii na revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Juh v blízkosti Materskej školy na Kuzmányho ulici.​
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu