V Čunove pribudne nová materská škola s troma triedami za 570-tisíc eur


Dátum: 05.10.2020

Obrázok k aktualite V Čunove pribudne nová materská škola s troma triedami za 570-tisíc eur
V bratislavskej mestskej časti Čunovo pribudne nová materská škola (MŠ) za 570-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť oznamuje výber zhotoviteľa.

"Predmetom obstarávania sú stavebné práce pre výstavbu novej budovy MŠ s troma triedami a úpravu areálu MŠ vrátane vytvorenia detského ihriska," uvádza sa v oznámení ÚVO. Pôvodne odhadovaná hodnota zákazky je 724-tisíc eur, vysúťažená cena je 571 571 eur bez DPH. Zhotoviteľom je spoločnosť AVA-stav Galanta, ktorá sa zaväzuje odovzdať stavbu do 13 mesiacov od prevzatia staveniska. Výstavba je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskej únie.
Nová MŠ bude vybudovaná v novo navrhnutej zóne Čunova, v lokalite Konopiská.

"Budova MŠ bude riešená ako samostatne stojací objekt s jedným nadzemným podlažím bez podpivničenia, s nevyužívanou povalou, zastrešená šikmou sedlovou strechou," uvádza sa v oznámení ÚVO. Budova bude mať zastavanú plochu 669 štvorcových metrov, na ktorej vzniknú tri triedy s kapacitou 72 miest s potrebným hygienickým a administratívnym zázemím pre deti a personál. "Objekt bude riešený ako bezbariérový, v triedach a jedálni budú pre vetranie inštalované rekuperačné jednotky, ktoré zlepšia energetickú hospodárnosť materskej školy," uvádza sa ďalej v oznámení. Pre výchovu a vzdelávanie v MŠ bude v blízkosti zriadené detské ihrisko. "V areáli bude realizovaná výsadba a umiestnené herné prvky s interaktívnymi vlastnosťami pre deti predškolského veku," uzatvára mestská časť.​
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu