TTSK: Kraj získal eurofondy na druhú etapu modernizácie cesty v Lehniciach


Dátum: 30.12.2020

Obrázok k aktualite TTSK: Kraj získal eurofondy na druhú etapu modernizácie cesty v Lehniciach
Na modernizáciu 2444 metrov dlhého úseku cesty II/572 v obci Lehnice v okrese Dunajská Streda získal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) takmer 2,2 milióna eur z eurofondov. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

Úsek sa čiastočne nachádza v intraviláne obce, v jej miestnej časti Sása, a je v havarijnom stave. V rámci prvej etapy projektu kraj zrekonštruoval päť kilometrov dlhý úsek medzi obcami Mierovo a Lehnice, ktorý je v užívaní od novembra 2019.

"Modernizácia úseku poteší nielen obyvateľov obce, ale celého regiónu. Ide totiž o vyťažené dopravné prepojenie nášho a Bratislavského kraja, ktorým denne cestujú tisíce ľudí. Úsek bude komplexne a hĺbkovo zrekonštruovaný. Asfaltový povrch vozovky bude vymenený a cesta bude funkčne odvodnená. Realizácia investície by mala byť ukončená na budúci rok," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Obnova cesty, ktorá je spolufinancované z Integrovaného operačného programu, prispeje k zníženiu nehodovosti, energetickej náročnosti dopravy, ako aj negatívnych dôsledkov na životné prostredie. "Aj touto formou chceme zmierniť nepriaznivé vplyvy dopravy na obyvateľov. Výrazne sa zlepšia podmienky pre chodcov a cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou. Priechody a zastávky sa stanú bezbariérovými a osvetlenými. Pripravené budú aj podmienky na vybudovanie chodníkov a cyklotrás, ktoré zrealizuje obec," doplnil Viskupič.

V prvej etape projektu boli nainštalované moderné prvky pasívnej bezpečnosti vrátane elektronického merača rýchlosti pred vstupom do obce. Cesta tvorí hlavné dopravné napojenie na cesty 1/61 a 1/63.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu