Trnavský samosprávny kraj získal státisíce eur na ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály


Dátum: 15.10.2021

Obrázok k aktualite Trnavský samosprávny kraj získal státisíce eur na ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

Trnavský samosprávny kraj získal 364-tisíc eur z eurofondov na výstavbu 1,7 kilometra dlhého úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Šúrovcami v okrese Trnava. Po podpise zmluvy o poskytnutí nenávratného príspevku s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR o tom informoval Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. S prácami na tomto úseku by sa podľa neho mohlo začať na jar budúceho roka.

Ešte v tomto roku má začať stavba prvého úseku Vážskej cyklomagistrály v Trnavskom kraji, ktorý bude dlhý 3,6 kilometra a spojí mesto Piešťany s Trenčianskym samosprávnym krajom. Okrem samotnej cesty pre cyklistov bude súčasťou projektu aj doplnková cyklistická infraštruktúra, ako je odpočívadlo s altánkom, lavičkami a stojanmi na bicykle. V tomto prípade už župa pozná výsledky verejného obstarávania a je tesne pred podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom o zákazku. Aj na tento úsek získala krajská samospráva peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Lídrom v budovaní Vážskej cyklomagistrály je Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý otvoril jej prvý úsek z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom ešte v máji 2018. V súčasnosti už cyklisti prejdú po asfaltovej cestičke, ktorá je úplne oddelená od automobilovej dopravy, až do Trenčína.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu