Trnavská župa považuje za jednu z eurofondových priorít vybudovanie vodovodov a kanalizácií na Záhorí


Dátum: 23.04.2022

Obrázok k aktualite Trnavská župa považuje za jednu z eurofondových priorít vybudovanie vodovodov a kanalizácií na Záhorí

Za jednu z priorít v novom eurofondovom období označil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič po stretnutí so starostami okresov Senica a Skalica vybudovanie vodovodov a kanalizácií na Záhorí, presnejšie v jedenástich obciach Združenia obcí Viesky. Žije v nich 6300 obyvateľov, z nich takmer polovica nemá prístup k pitnej vode. Podobný problém však majú obce aj v ďalších okresoch Trnavského kraja.

„Zlepšenie prístupu obyvateľov k pitnej vode a kanalizácii je jednou z priorít Trnavského kraja v novom období čerpania eurofondov. Ambíciou výstavby sietí v celkovej hodnote 35,8 milióna eur je zlepšiť kvalitu života na Záhorí, a tiež ochrániť povrchové a podzemné vody,“ povedal Viskupič. Ide podľa neho o jeden z kľúčových projektov, ktorý bol prezentovaný aj zástupcom Európskej komisie a ministerstva regionálneho rozvoja.

Projekt výstavby vodovodnej a kanalizačnej siete na Záhorí sa nachádza medzi 2 700 zámermi v celkovej hodnote 3,9 miliardy eur, ktoré trnavská župa zozbierala spolu s obcami, mestami a sociálno-ekonomickými partnermi. Ide o projekty, ktoré by mohli byť spolufinancované z európskych zdrojov a odzrkadľujú potrebu modernizácie kraja. Aktuálne prebieha ich triedenie v siedmich tematických pracovných skupinách, ktoré fungujú pri Rade partnerstva Trnavského samosprávneho kraja. O výbere projektov spolufinancovaných z eurofondov bude rozhodovať Rada partnerstva.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu