TRNAVA: Radnica získala eurofondy na novú materskú školu pre 60 detí


Dátum: 12.09.2017

Obrázok k aktualite TRNAVA: Radnica získala eurofondy na novú materskú školu pre 60 detí
Nová škôlka má stáť podľa projektovej dokumentácie približne milión eur, Trnava získala nenávratný finančný príspevok 381-tisíc eur

Mesto Trnava postaví novú materskú školu s tromi triedami pre 60 detí v areáli Základnej školy na Gorkého ulici. Zameraná bude na vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a detí z rómskej komunity. Na novú škôlku získala radnica nenávratný finančný príspevok 381-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Trnava má pre novú materskú školu k dispozícii pozemok aj projektovú dokumentáciu, podľa ktorej má výstavba novej škôlky stáť približne milión eur. Rozdiel medzi získaným príspevkom z eurofondov a skutočnou cenou bude hradený z mestského rozpočtu. Po schválení eurofondovej žiadosti môže podľa hovorcu trnavskej radnice Pavla Tomašoviča mestský úrad vyhlásiť verejné obstarávanie na výstavbu dvojpodlažného objektu škôlky. Ďalšie miesta pre škôlkarov pribudnú aj v Základnej škole s materskou školou na Spartakovskej ulici, tam už je rozbehnuté verejné obstarávanie na dodávateľa prístavby.

Trnava má vo svojich materských školách približne 1 800 miest, ich kapacita už niekoľko rokov nestačí. Okrem krajského mesta pribudnú nové miesta v predškolských zariadeniach aj v okolitých obciach. Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja schválilo nenávratné finančné príspevky na zvýšenie kapacity infraštruktúry materských škôl aj Špačinciam (480-tisíc eur), Suchej nad Parnou (230-tisíc eur), Šelpiciam (159-tisíc eur), ďalej v okrese Trnava obciam Horné Orešany (202-tisíc eur) a Boleráz (323-tisíc eur).

Ministerstvo pôdohospodárstva schválilo v Trnavskom kraji spolu 24 žiadostí o nenávratné finančné príspevky na zvýšenie kapacity materských škôl. Mestá, obce a Trnavská arcidiecéza dostanú na tento účel sedem miliónov eur, vytvoria za ne 760 nových miest v materských školách.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu