TRNAVA: Kultúrny dom v mestskej časti Kopánka obnovia za takmer 300-tisíc eur


Dátum: 03.10.2022

Obrázok k aktualite TRNAVA: Kultúrny dom v mestskej časti Kopánka obnovia za takmer 300-tisíc eur
Mestské kultúrne stredisko v Trnave obnoví za viac ako 290-tisíc eur kultúrny dom v mestskej časti Kopánka. Modernizáciou prejdú vstupné priestory, sociálne zázemie kultúrneho domu, priestory na druhom podlaží, v sále budú nainštalované akustické opatrenia a vykonané budú aj ďalšie práce. Stavebná spoločnosť z Trnavy má na ne podľa zmluvy šesť mesiacov.

Cieľom plánovanej rekonštrukcie je zvýšenie kvality poskytovaných služieb a zlepšenie hygienických štandardov objektu. Ráta sa s obnovou hygienických zariadení a šatní, inštaláciou vzduchotechniky, vybudovaním okien v sále, výmenou povrchov, elektroinštalácie a vnútornej infraštruktúry.

Mestské kultúrne stredisko, ktoré je príspevkovou organizáciou mesta Trnava, sa uchádza o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Keďže konanie o jeho poskytnutí nebolo ešte ukončené, investor si v zmluve vyhradil právo redukovať obsah zákazky v závislosti od výšky príspevku. Kultúrny dom je súčasťou mestskej časti Kopánka od roku 1976. V minulosti bol intenzívne využívaný, v súčasnosti je to s jeho využívaním horšie.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu