TISOVEC: Rekonštrukcia budovy na novú polikliniku bude o viac ako 130-tisíc eur lacnejšia


Dátum: 29.11.2021

Obrázok k aktualite TISOVEC: Rekonštrukcia budovy na novú polikliniku bude o viac ako 130-tisíc eur lacnejšia
Mesto Tisovec v novembri podpísalo zmluvu s vysúťaženým dodávateľom stavebných prác na rekonštrukciu chátrajúcej budovy na Francisciho ulici, v ktorej vznikne nová poliklinika. Podľa údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie najlepšie vo verejnej súťaži spomedzi piatich uchádzačov obstála košická firma Westron Partners, s.r.o., so sumou 469 227,08 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Odhadovaná celková hodnota zákazky pritom bola 605 849,01 eura bez DPH, takže mesto ušetrí na stavebných prácach 136 621,93 eura.

Ako pre agentúru SITA uviedla po vyhlásení súťaže primátorka Tisovca Irena Milecová, obnova objektu bude financovaná z eurofondov a z vlastných zdrojov mesta. Maximálna lehota ukončenia diela je podľa zmluvy 12 mesiacov od nadobudnutia jej účinnosti, takže o rok by mala byť budova zrekonštruovaná.

„Objekt je dostatočne veľký a vhodný na vytvorenie nových spoločných priestorov pre všetkých lekárov pôsobiacich v meste. Bude to vybudovanie takej malej a bezbariérovej minipolikliniky, ktorú dlhodobo naši obyvatelia potrebujú,“ uviedla primátorka s tým, že v nej bude dostupná všeobecná a špecializovaná zdravotná starostlivosť. „V rámci realizácie projektu plánujeme integrovať do centra integrovanej zdravotnej starostlivosti aj liečebnú rehabilitáciu,“ doplnila Milecová.

Do nových priestorov presťahujú zo starých priestorov dve ambulancie všeobecných lekárov, ambulanciu pediatra, dve stomatologické ambulancie, jednu gynekologicko-pôrodnícku ambulanciu. Podľa primátorky v rámci liečebnej rehabilitácie vzniknú aj nové pracovné miesta. Poliklinika nahradí dve miesta, kde je v súčasnosti poskytovaná ambulantná zdravotná starostlivosť, pričom tieto priestory sú v nevyhovujúcom stave a nie je v nich zabezpečený bezbariérový prístup.

Zdroj. SITA


Skočiť na hlavné menu