STROPKOV: Podľa ministerstva dopravy začnú obchvat mesta stavať na budúci rok


Dátum: 07.04.2021

Obrázok k aktualite STROPKOV: Podľa ministerstva dopravy začnú obchvat mesta stavať na budúci rok

Výstavba obchvatu mesta Stropkov by sa mohla začať v druhej polovici budúceho roka za predpokladu, že nedôjde ku komplikáciám pri vydaní stavebného povolenia či verejného obstarávania. Na stretnutí s primátorom mesta Stropkov Ondrejom Brendzom to v utorok 6. apríla uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslava Kmeť. Informoval o tom hovorca mesta Stropkov Peter Novák, ktorý pripomenul, že podobné stretnutie sa konalo aj vlani v auguste.

Ako k téme výstavby preložky cesty I/15, ktorá v súčasnosti prechádza centrom mesta, uviedol štátny tajomník, Slovenská správa ciest (SSC) nedávno podpísala s dodávateľom zmluvu o vypracovaní štúdie uskutočniteľnosti. „V priebehu pol roka bude v rámci nej realizovaný prieskum a hotová štúdia je podmienkou na to, aby sme daný projekt mohli financovať z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, a zároveň jej mohli dať zelenú aj útvar Hodnoty za peniaze a ministerstvo financií. Podľa harmonogramu postupujú aj ďalšie procesy smerujúce k získaniu stavebného povolenia, ktoré je plánované zhruba na prelom októbra a novembra tohto roka,“ zhrnul Kmeť.

Stropkovský obchvat je podľa štátneho tajomníka z hľadiska rozpracovanosti veľmi dobre pripravený. „Teší ma, že prípravy pokračujú bez výraznejších problémov, aj keď z objektívnych príčin sa harmonogram posunul o pár mesiacov. SSC čaká ešte veľa práce a nie sú vylúčené ani prípadné nepredvídané problémy. Napriek tomu sme na veľmi dobrej ceste k vytúženému cieľu, a to odkloniť z centra Stropkova tranzitnú dopravu,“ doplnil primátor Stropkova Ondrej Brendza.

Okrem tejto strategickej investície sa na spoločnom stretnutí venovali aj problematike budovania cyklistických chodníkov v regióne. Mesto pripravuje projektovú dokumentáciu 13-kilometrového chodníka v úseku Nižná Olšava – Stropkov – Duplín s perspektívnym prepojením až do Svidníka. Štátny tajomník ministerstva dopravy informoval, že samosprávy, ktoré budú mať pripravené podklady pre výstavbu, môžu rátať s podporou ministerstva. „Verím, že aj v tejto oblasti sa posunieme dopredu a cyklodoprava v regióne nadobudne nový rozmer,“ dodal Brendza.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu