Stará Ľubovňa pokračuje v modernizácii vykurovania na školách, najnovšie za pol milióna eur


Dátum: 22.12.2021

Obrázok k aktualite  Stará Ľubovňa  pokračuje v modernizácii vykurovania na školách, najnovšie za pol milióna eur

Mesto Stará Ľubovňa v tomto roku pokračuje v postupnej modernizácii vykurovacích systémov v budovách mestských škôl, a to v súlade s jeho schválenou nízkouhlíkovou stratégiou. Po Základnej škole Levočská a Základnej umeleckej škole Jána Melkoviča, sa v súčasnosti dokončujú ešte ďalšie dva projekty. Ako informovala samospráva, zmenu vykurovacieho systému realizujú na Materskej škole Vsetínska za viac ako 213-tisíc eur bez DPH a tiež v Základnej škole Za vodou za viac ako 315-tisíc eur bez DPH. Mesto práce financuje za pomoci eurofondov z operačného programu Kvalita životného prostredia.

Predmetom oboch projektov je modernizácia tamojších zdrojov tepla, čím by sa mala znížiť primárna energetická náročnosť. Mesto predpokladá, že modernizácia povedie k zvýšeniu účinnosti hospodárnosti prevádzky zdroja tepla a zníženiu emisií znečisťujúcich látok, čo prispeje aj k zlepšeniu kvality životného prostredia. „Projekty tohto typu prinášajú výrazné úspory zemného plynu, čo je v tomto čase prudko rastúcich cien energií veľmi vítané. Okrem sociálno-ekonomického prínosu spojeného so zlepšením podmienok výučby i znížením prevádzkových nákladov objektu škôl je potrebné vyzdvihnúť aj množstvo pozitív z environmentálneho hľadiska, súvisiacich so znížením produkcie oxidu uhličitého a tiež iných emisií do ovzdušia,“ skonštatovala Anna Hrebíková, vedúca oddelenia výstavby, územného rozvoja a životného prostredia mestského úradu. Podľa jej slov realizácia týchto projektov tak prinesie aj zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v meste.

Stavebné práce na MŠ Vsetínska realizuje víťaz verejného obstarávania, spoločnosť MeRa service, s.r.o., z Ľubotíc a projekt na ZŠ Za vodou miestna firma Slovdach, s.r.o..

Zdroj : SITA


Skočiť na hlavné menu