Spoznajte historické pamiatky zachránené či obnovené pomocou eurofondovndov


Dátum: 21.01.2019

Obrázok k aktualite Spoznajte historické pamiatky zachránené  či obnovené pomocou eurofondovndov
Viac ako 60 historických pamiatok Slovenska, k záchrane či obnove ktorých prispeli eurofondy, obsahuje rozsiahla plnofarebná publikácia Eurofondy pomáhajú našej histórii, ktorú v týchto dňoch vydal Úrad vlády SR pri príležitosti Európskeho roka kultúrneho dedičstva.

Historické pamiatky, teda hrady, zámky, kaštiele, synagógy, múzeá, technické pamiatky a ďalšie historické skvosty, sú v publikácii prehľadne usporiadané a farebne rozčlenené podľa toho, či sa nachádzajú na západnom, strednom alebo východnom Slovensku. Samozrejmosťou je aj mapa Slovenska s označením, kde sa pamiatka nachádza. Sprievodný text predstavuje jednotlivé pamiatky od ich histórie až po súčasnosť, ponúka rôzne zaujímavosti, ale aj podujatia či atrakcie, ktoré sa v ich areáloch uskutočňujú. Popis pamiatok je doplnený o informácie, z ktorých   operačných programov boli ich obnovy a rekonštrukcie financované.  Brožúra je nielen zaujímavo poňatou  propagáciou eurofondov a ich pomoci Slovensku v oblasti obnovy historických pamiatok, ale aj fotograficky a informačne bohatou pozvánkou pre zahraničných či domácich turistov na návštevu našej krajiny.
Na výrobe a tlači publikácie participovala SOŠ polygrafická v Bratislave a  vo februári ju bude možné získať bezplatne v integrovanej sieti Informačno-poradenských centier  pre EŠIF v Žiline, Trnave, Nitre, Trenčíne, Košiciach, Prešove a Banskej Bystrici.

Brozura eufondy historia

Publikáciu bude možné získať bezplatne v Integrovanej sieti informačno-poradenských centier  v Žiline, Trnave, Nitre, Trenčíne, Košiciach, Prešove a Banskej Bystrici. Jej elektronickú verziu nájdete TU.
 
Skočiť na hlavné menu