Slovensko už poslalo novú partnerskú dohodu do Bruselu


Dátum: 27.10.2021

Obrázok k aktualite Slovensko už poslalo novú partnerskú dohodu do Bruselu
Slovensko už poslalo návrh partnerskej dohody na programové obdobie 2021 – 2027 do Bruselu. Oznámila to vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) po stredajšom rokovaní vlády. V dotknutom programovom období by Slovensko malo dostať asi 13 miliárd eur z eurofondov.

Remišová dodala, že dokument teraz pôjde na pripomienkovanie viacerých bruselských generálnych riaditeľstiev. "Budeme mať tvrdé rokovania s Európskou komisiou (EK)," podotkla vicepremiérka a vymenovala, že národnými prioritami Slovenska, ktoré chce financovať z eurofondov, sú podpora nemocníc, infraštruktúry, teda ciest, na ktoré v minulom eurofondovom období išlo menej peňazí a medzi prioritami figurujú aj investície do vedy, výskumu a na zelenú Európu.

V návrhu sa momentálne píše o dvoch miliardách eur na konkurencieschopnejšiu a inteligentnejšiu Európu, o skoro štyroch miliardách eur na zelené ciele, asi 2,2 miliardách eur na konektivitu, o takmer troch miliardách eur na sociálnejšiu Európu a na regionálne priority by malo ísť 703 miliónov eur. "Takže EK našu partnerskú dohodu má, začínajú tvrdé rokovania a veríme, že do konca roka to uzavrieme," zhrnula vicepremiérka.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu