Slovenská poľnohospodárska univerzita zmení nedokončenú budovu na kreatívne centrum


Dátum: 07.03.2021

Obrázok k aktualite Slovenská poľnohospodárska univerzita zmení nedokončenú budovu na kreatívne centrum
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre zmení časť svojich priestorov na konci Štúrovej ulice na kreatívne centrum. V súčasnosti hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie nedokončenej a neskolaudovanej budovy. Predpokladaná hodnota zákazky bola pre účely verejného obstarávania vyčíslená na takmer 4,2 milióna eur. Univerzita získala na kreatívne centrum nenávratný finančný príspevok takmer 5,9 milióna eur.
 
Univerzitné kreatívne centrum má byť zamerané na špeciálne odvetvia kreatívneho priemyslu, akými sú dizajn, architektúra a reklama. Bude jedným zo siete kreatívnych centier, ktoré na Slovensku vzniknú vďaka peniazom z eurofondov. Čiastku 15,5 milióna eur na vybudovanie ďalšieho kreatívneho centra získalo aj mesto Nitra, ktoré ich chce investovať hlavne do kompletnej obnovy štyroch objektov bývalých kasární. Spolu tak pôjde na podporu kultúry a kreativity do mesta pod Zoborom viac ako 21 miliónov eur. Spoločným cieľom plánovaných kreatívnych centier je zvýšenie zamestnanosti v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Vzniknú po rekonštrukcii a modernizácii v už existujúcich budovách.
 
Prijímatelia nenávratného finančného príspevku môžu po podpise zmlúv čerpať prvé peniaze už v tomto roku. Kreatívne centrá musia mať dokončené a peniaze vyčerpané v roku 2023.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu