Sídliskový verejný priestor v Trnave obnovia za 1,7 milióna eur, pribudne tam potôčik aj jazierko


Dátum: 24.02.2022

Obrázok k aktualite Sídliskový verejný priestor v Trnave obnovia za 1,7 milióna eur, pribudne tam potôčik aj jazierko

Mesto Trnava začne po rokoch príprav s revitalizáciou sídliskového priestoru Agátka medzi Hlbokou a Clementisovou ulicou. Súčasťou riešeného územia bude jeho adaptácia na zmenu klímy, riešenie zadržiavania dažďovej vody, vytvorenie priestorov na spoločenské kontakty rezidentov všetkých vekových kategórií a na komunitné aktivity.

Zákazku vo verejnom obstarávaní získala trnavská firma CS s cenou 1,7 milióna eur, Trnava dostane na túto investíciu nenávratný finančný príspevok z eurofondov viac ako 1,3 milióna eur. Zo zverejnenej zmluvy vyplýva, že firma má na práce šesť mesiacov od prevzatia staveniska.

K zlepšeniu klímy v tomto veľkom sídliskovom území má prispieť umelo vytvorený potôčik s cirkulujúcou vodou dlhý asi 280 metrov, ktorý bude ústiť do jazierka. V priestore vznikne park, ďalej veľká relaxačná zóna, na kopci Agátka bude malá herná zóna a riešené budú aj dvory bytových domov na Clementisovej ulici.

Trnavská radnica hľadala najlepšie riešenie pre toto územie ešte pred piatimi rokmi v krajinársko – architektonickej súťaži. Zvíťazil návrh Ivany Štigovej Kučírkovej, podľa hodnotenia odbornej poroty bol najviac invenčný, najviac reálny a zároveň spĺňal požiadavky mesta a jeho obyvateľov.

Tesne pred začiatkom je aj ďalšia investícia mesta v tejto lokalite, obnova areálu Základnej školy na Spartakovskej ulici. Zákazku získala rovnaká firma s cenou viac ako 1,4 milióna eur, z toho viac ako 1,3 milióna eur dostane Trnava z eurofondov. Areál školy má byť obnovený do štyroch mesiacov od odovzdania staveniska.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu