Rozbiehame nový program Interreg s Maďarskom


Dátum: 23.02.2023

Obrázok k aktualite Rozbiehame nový program Interreg s Maďarskom
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v novom programovom období rozbieha ďalší program cezhraničnej spolupráce Interreg s Maďarskom. Prvých 50 miliónov eur pôjde na ochranu prírody, pamiatok a kultúru v prihraničných oblastiach Slovenska a Maďarska. Vo štvrtok o tom informovalo MIRRI.

"Už v apríli bude vyhlásená prvá výzva z programu cezhraničnej spolupráce s Maďarskom, z ktorej podporíme projekty na ochranu prírodného bohatstva v pohraničí, zelené riešenia či ochranu kultúrneho dedičstva," uviedla vicepremiérka a dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). "Tomu pomôžu financie z celkového 161-miliónového rozpočtu programu Interreg Maďarsko-Slovensko," dodala.

Záujemcovia môžu z tohto balíka získať nenávratný finančný príspevok, napríklad na obnovu lesov a výsadbu stromov, výstavbu zelených stien a striech, na obnovu parkov alebo na projekty ochrany a propagácie miestnych pamiatok a kultúrneho dedičstva, spresnilo ministerstvo investícií.

SR je medzi prvými šiestimi krajinami Európskej únie, ktoré majú kompletne schválené programovanie na nové obdobie, a tak už môže začať vypisovať výzvy z nových eurofondov vrátane programov cezhraničnej spolupráce. "Prvé tri výzvy už boli vypísané z programu Interreg s Poľskom, výzva v spolupráci s Maďarskom tak bude ďalšia v poradí. Okrem toho tiež v najbližších týždňoch vypíšeme aj výzvy z hlavného eurofondového balíka v Programe Slovensko," doplnila podpredsedníčka vlády.

Harmonogram výziev programu cezhraničnej spolupráce s Maďarskom na celé nové programové obdobie je na webovej stránke skhu.eu, uzavrelo MIRRI.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu