Prihlasovanie do Európskeho týždňa regiónov a miest 2020 sa predĺžilo do 17. apríla


Dátum: 17.04.2020

Obrázok k aktualite Prihlasovanie do Európskeho týždňa regiónov a miest 2020 sa predĺžilo do 17. apríla
Možnosť prihlásiť sa na podujatie, na ktorom si zástupcovia regionálnych a miestnych administratív ako aj experti a členovia akademickej obce vymieňajú postupy a poznatky v oblasti regionálneho a mestského rozvoja sa predĺžila do 17. apríla. Informovalo o tom Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Dôvodom je pandémia koronavírusu. Európsky týždeň regiónov a miest 2020 organizuje Európsky výbor regiónov spoločne s Generálnym riaditeľstvom EK pre regionálnu a mestskú politiku (GR REGIO) a účasť na ňom je bezplatná.

„V súvislosti s najnovším vývojom pandémie ochorenia Covid-19 a jej dopadmi na verejné a súkromné subjekty v celej Európe sa organizátori Európskeho týždňa regiónov a miest rozhodli predĺžiť termín na predkladanie žiadostí o partnerstvo až do 17. apríla,“ píše sa na stránke zastúpenia. Pôvodný termín na odovzdanie prihlášok bol 27. marec. Predĺžením obdobia na prihlasovanie chcú organizátori všetkým potenciálnym partnerom v Európe ponúknuť rovnaké príležitosti pre účasť na tohtoročnom Európskom týždni regiónov a miest.
Európsky týždeň regiónov a miest je štvordňové podujatie, ktoré sa každoročne koná v Bruseli a zástupcovia regionálnych a miestnych administratív ako aj experti a členovia akademickej obce si na ňom môžu vymieňať postupy a poznatky v oblasti regionálneho a mestského rozvoja. Začiatkom októbra sa približne 6-tisíc účastníkov a šesťsto rečníkov stretne na približne sto pracovných stretnutiach, výstavách a podujatiach zameraných na nadväzovanie kontaktov, ktoré sa týkajú regionálneho a miestneho rozvoja.

Program sa každoročne upravuje podľa konkrétneho kontextu agendy Európskej únie a účasť na ňom je bezplatná. Podujatie organizuje Európsky výbor regiónov spoločne s GR REGIO. Výzva na prihlasovanie partnerov sa zvyčajne vyhlasuje v januári. Následne sa vyberie približne 200 partnerov z celej Európy, za ktorých sú považované regióny a mestá, zoskupené hlavne do regionálnych partnerstiev, tiež podniky, finančné inštitúcie, medzinárodné združenia alebo akademické organizácie.

Bližšie informácie o podujatí sú spoločne s prihláškou dostupné na stránke https://europa.eu/regions-and-cities/partners_en

Skočiť na hlavné menu