Príbeh Kežmarku je a bude úspešný


Dátum: 23.10.2018

Obrázok k aktualite Príbeh Kežmarku je a bude úspešný
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši po výjazdovom rokovaní vlády v Kežmarku, ktorý je zaradený medzi najmenej rozvinuté okresy, uviedol, že jeho rast vidí veľmi pozitívne. Nezamestnanosť v regióne výrazne klesla a  boli tu investované desiatky miliónov z eurofondov.

„Kežmarok patrí k najmenej rozvinutým okresom, ale to sa výrazne mení. Klesla tu nezamestnanosť o viac ako 8 a pol percenta, preinvestovalo sa tu viac ako 70 miliónov z eurofondov a vytvorilo sa tu viac ako 2000 pracovných miest, z čoho tretina zamestnáva marginalizované komunity. Držím Kežmarku palce, je to úspešný príbeh,“ uviedol vicepremiér Richard Raši.

Vláda SR na svojom výjazdovom rokovaní dnes odsúhlasila, že mesto dostane na svoj rozvoj príspevok vo výške  1,5 milióna eur. Pôvodnú sumu milión eur vláda zvýšila o ďalšieho pol milióna, ktorý je určený na dobudovanie tamojšieho zimného štadióna.

Peniaze pôjdu na rekonštrukcie ciest, mostov, kultúrnych domov i verejného osvetlenia či výstavbu chodníkov a kanalizácie v regióne. Poputujú aj na prestavbu križovatky na sídlisku Juh v Kežmarku, tiež na rekonštrukciu mosta cez rieku Poprad a  rekonštrukciu prístavby telocvične Základnej školy M. R. Štefánika v Spišskej Belej.


Skočiť na hlavné menu