PREŠOV: Na rozšírenie dvoch materských škôl získalo mesto takmer 900-tisíc eur


Dátum: 12.10.2017

Obrázok k aktualite PREŠOV: Na rozšírenie dvoch materských škôl získalo mesto takmer 900-tisíc eur

Dotácie vo výške takmer 900-tisíc eur získalo mesto Prešov na rekonštrukciu ďalších dvoch materských škôl (MŠ). Do zariadení na Čapajevovej a Važeckej ulici tak budú môcť prijať viac detí.

Ako agentúru SITA informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, mesto podanými projektmi na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl reagovalo na eurofondovú výzvu z Integrovaného regionálneho operačného programu vyhlásenú Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Mesto získalo celkovú podporu vyše 896-tisíc eur, pričom takmer 541-tisíc eur je určených na rekonštrukciu MŠ Čapajevova a ďalších vyše 355-tisíc eur na renováciu MŠ Važecká. Ide o 95 percent prostriedkov potrebných na realizáciu rekonštrukcie, zvyšnými piatimi percentami prispeje mesto. „Vďaka rekonštrukcii dvoch škôlok v nich nielen vylepšíme prostredie, v ktorom sa vzdelávajú naše deti, ale budeme v nich môcť umiestniť o 48 detí viac,“ informovala primátorka Andrea Turčanová.

Pri oboch projektoch je hlavným zámerom rozširovanie ich kapacít prestavbou a stavebnými úpravami objektov. Na Čapajevovej ulici pribudne jedno nadzemné podlažie, na Važeckej ulici sa kapacita rozšíri zmenou dispozičného riešenia súčasných priestorov. „Zabezpečí sa tiež bezbariérovosť objektov, upravovať sa budú aj areály týchto škôlok a vytvoria sa detské ihriská,“ dodal Grejták s tým, že projekty v sebe zahŕňajú aj obstaranie vybavenia týchto materských škôl.

Zároveň pripomenul, že v súčasnosti je pred dokončením celková rekonštrukcia MŠ Bernolákova, kde mesto získalo finančný príspevok vyše 892-tisíc eur a v procese verejného obstarávania sa nachádza rekonštrukcia MŠ Volgogradská, na ktorú mesto získalo dotáciu viac ako 362-tisíc eur. V roku 2015 boli v Prešove dokončené projekty podporené európskymi fondmi celkovo za viac ako 4,38 milióna eur, vlani mesto získalo z európskych zdrojov na realizáciu rôznych projektov takmer 5,7 milióna eur. „V tomto roku to už bola suma vyše 6,85 milióna eur, pričom ďalšie podané projekty za takmer 6 miliónov eur sú ešte v štádiu hodnotenia,“ uviedol Grejták.

 

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu