Premiér Eduard Heger na Roadshow v Košiciach: Kto, ak nie občania, by nám mal povedať, v akej Európe budeme ďalšie roky žiť?


Dátum: 26.08.2021

Obrázok k aktualite Premiér Eduard Heger na Roadshow v Košiciach: Kto, ak nie občania, by nám mal povedať, v akej Európe budeme ďalšie roky žiť?

Roadshow rezortu diplomacie pokračovala v cestách po slovenských mestách ďalším z hlavných podujatí v Košiciach. Roadshow je organizovaná v rámci Konferencie o budúcnosti Európy a jej cieľom je osloviť čo najširšiu skupinu občanov a spoznať bližšie ich názory a predstavy o tom, ako vnímajú Európsku úniu, čo by na jej fungovaní zmenili a ako by mala vyzerať v budúcnosti.

Roadshow Kosice 2021 01

Tak, ako aj pri svojich doterajších zastávkach, aj v Košiciach čakali na návštevníkov okrem bohatých sprievodných aktivít aj dve panelové diskusie, do ktorých sa mohli zapojiť aj prítomní návštevníci.

Roadshow Kosice 2021 02

Kto, ak nie samotní občania, by mali nám, predstaviteľom vlády Slovenskej republiky, ale aj ostatným politikom povedať, v akej Európe chceme spoločne v budúcnosti žiť. Ako predseda vlády to považujem za mimoriadne dôležité a prínosné,“ vyhlásil jeden z hlavných hostí diskusie v Košiciach, predseda vlády SR Eduard Heger.

Roadshow Kosice 2021 04

Zároveň dodal, že len celospoločenskou diskusiou dokážeme naše politiky a samotnú Európsku úniu formovať tak, aby zohľadňovala potreby všetkých občanov SR, pretože aj my sme Európska únia.

Roadshow Kosice 2021 05

V panelových diskusiách okrem predsedu vlády SR vystúpil aj štátny tajomník MZVEZ SR Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Michal Kiča, predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková, poslanci Európskeho parlamentu Miriam Lexmann, Peter Pollák a Ivan Štefanec, viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová, vedúci Zastúpenia Európskej komisie Ladislav Miko a občianska delegátka Konferencie o budúcnosti Európy Zuzana Hozlárová.

Roadshow Kosice 2021 06

Návštevníci mali tiež možnosť zapojiť sa do sprievodných aktivít, dozvedieť sa viac o Európskej únii, spoznať úspešné projekty pod hlavičkou EÚ, tematické hry či súťaže na sociálnych sieťach. 

 

Konferencia o budúcnosti Európy prebieha vo všetkých členských štátoch EÚ. Je to príležitosť na spoločnú diskusiu, zdieľanie názorov a nápadov o tom, na čo by sa EÚ mala sústrediť v budúcnosti. 


Skočiť na hlavné menu