Otcovia e-Governmentu Estónska a Veľkej Británie na Pellegriniho úrade


Dátum: 16.08.2017

Obrázok k aktualite Otcovia e-Governmentu Estónska a Veľkej Británie na Pellegriniho úrade

Otec estónskej informatizácie Taavi Kotka a britský e-guru Liam Maxwell dnes začali dvojdňovú pracovnú návštevu Slovenska. Od rána rokujú s odborníkmi na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Taavi Kotka pomohol zmeniť menej ako 1,5-miliónové Estónsko na lídra v digitálnych inováciách a skúšobňu nových nápadov s podporou vlády. Liam Maxwell vrátil informatizáciu verejnej správy vo Veľkej Británii do rúk štátu a štát na tom ešte usporil. Slovensku môžu poskytnúť cenné rady.

 

Dnes popoludní sa stretnú aj s podpredsedom vlády SR pre investície a informatizáciu Petrom Pellegrinim.

„Som rád, že sa darí napĺňať dohody z pracovnej cesty v Estónsku. Práve títo experti, ktorí sa podieľali na digitalizácii štátnej správy v Estónsku a Veľkej Británii, pomôžu Slovensku urýchliť zavádzanie elektronických služieb pre občanov ,“ uviedol vicepremiér Peter Pellegrini.

T. Kotka a L. Maxwell počas dvojdňovej návštevy odprezentujú konkrétne skúsenosti s informatizáciou a prediskutujú zámery pre Slovensko s odborníkmi z ÚPVII, Ministerstva vnútra SR, Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby, Daňového riaditeľstva SR, Ministerstva zdravotníctva SR a Ministerstva vnútra Českej republiky.


Skočiť na hlavné menu