Oficiálny web historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ spustený


Dátum:

Obrázok k aktualite Oficiálny web historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ spustený

Moderný vzhľad, responzívny dizajn a ľahká dostupnosť informácií. To sú hlavné charakteristiky oficiálnej webovej stránky slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie www.eu2016.sk. Predsednícky web bol spustený 9. mája 2016, keď si Slovensko ako členská krajina Európskej únie pripomína Deň Európy. 

Webová stránka je nosný komunikačný nástroj každého predsedníctva. Adresa webu slovenského predsedníctva, ktoré prevezmeme historicky prvýkrát už 1. júla, kopíruje štandardný formát všetkých predsedníctiev. Jeho štruktúra bude zodpovedať potrebám a pravidlám predsedníckeho webu, teda tomu, že sa na pol roka staneme politickým hovorcom Rady EÚ – jednej z najdôležitejších inštitúcií únie. 

K dispozícii je v štyroch jazykových mutáciách – v slovenčine, v angličtine, vo francúzštine a v nemčine. Bude určená médiám, politikom, štátnym zamestnancom, medzinárodným expertom, mimovládnym organizáciám, ale aj širokej verejnosti. Spolu so spustením stránky sa zároveň otvorí aj možnosť akreditácie pre novinárov na predsednícke podujatia na Slovensku.


Skočiť na hlavné menu