Ochrana finančných záujmov je jednou z priorít európskej prokuratúry


Dátum: 23.04.2022

Obrázok k aktualite Ochrana finančných záujmov je jednou z priorít európskej prokuratúry

Ochrana finančných záujmov je jednou z priorít európskej prokuratúry (EPPO). Rovnako pracuje na odhaľovaní a vyšetrovaní trestnej činnosti ohrozujúcej a poškodzujúcej záujmy Európskej únie (EÚ). Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti pri príležitosti stretnutia viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Ľubomíra Daňka s hlavnou európskou prokurátorkou Laurou Kövesi.

Rokovanie s expertnou delegáciou vedenia Prezídia Policajného zboru bolo súčasťou programu pracovnej cesty európskej prokurátorky, ktorá absolvovala stretnutia aj na úrovni ministra vnútra SR, so zástupcami Generálnej prokuratúry a Úradu špeciálnej prokuratúry.

„V rámci rokovaní s vedením Prezídia Policajného zboru pani Kövesi informovala o inštitucionálnom rámci pôsobenia európskej prokuratúry v kontexte spolupráce s justičnými i policajnými orgánmi členských krajín EÚ, o doterajších skúsenostiach spolupráce jej úradu so relevantnými inštitúciami v Slovenskej republike v oblasti odhaľovania a vyšetrovania trestnej činnosti ohrozujúcej a poškodzujúcej finančné záujmy Európskej únie," informovala polícia.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu