Obecný úrad v Porube zrekonštruujú, samospráva na tento účel získala fondy EÚ


Dátum: 30.01.2017

Obrázok k aktualite Obecný úrad v Porube zrekonštruujú, samospráva na tento účel získala fondy EÚ
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti. Na financovanie investície získala samospráva nenávratný finančný príspevok (NFP) z Operačného programu Kvalita životného prostredia vo výške viac ako 150.000 eur, informovala TASR starostka obce Helena Čavojská.

"Obecný úrad Poruba spolu s kultúrnym domom bol zrekonštruovaný pred 20 rokmi. Bohužiaľ, v tom čase okná a všetky výplne boli robené na mieru, z dreva. V súčasnosti už nespĺňajú parametre, ani určené, ale ani skutočné, pretože nám tú fúka, v zime je tu zima, v lete je tu horúco. Okrem toho je v budove elektrické vykurovanie, teda najdrahšie možné. Aj strešná krytina z kanadského šindľa je už po dobe použiteľnosti, zateká teda aj strecha," zdôvodnila pre TASR potrebu rekonštrukcie budovy Čavojská. Ako vyplýva z projektu, na budove zateplia strešný a obvodový plášť, vymenia okná a dvere, zrealizujú fotovoltaický systém a vymenia svetelné zdroje. Ročná úspora tepla by mala po rekonštrukcii dosiahnuť viac ako 50 percent.

So žiadosťou o získanie mimorozpočtových zdrojov na rekonštrukciu sídla úradu bola obec podľa slov jej starostky úspešná na tretí raz. Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 163.796,76 eura, NFP zase 155.606,92 eura. Poruba sa bude na financovaní investície podieľať sumou vo výške 8189,84 eura. Samospráva už verejnou súťažou vybrala aj dodávateľa prác.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“

Skočiť na hlavné menu