Obce v susedstve Trnavy prepojí cyklotrasa, získali na ňu peniaze z eurofondov


Dátum: 29.11.2021

Obrázok k aktualite Obce v susedstve Trnavy prepojí cyklotrasa, získali na ňu peniaze z eurofondov
Združenie obcí mestskej oblasti Trnava získalo na prvú etapu cyklistického prepojenia Trnava – Bohdanovce – Špačince nenávratný príspevok vo výške takmer 1,3 milióna eur z eurofondov. Vyplýva to z rozhodnutia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Celkové oprávnené výdavky na prvú etapu majú dosiahnuť takmer 1,4 milióna eur.

Obce v susedstve Trnavy sa myšlienkou cyklistického prepojenia zaoberali už od roku 2009. Odvtedy sa podľa starostu Špačiniec Júliusa Zemka podarilo vysporiadať pozemky, pripraviť projektovú dokumentáciu, získať stavebné povolenie a najnovšie aj nenávratný finančný príspevok z ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Prvá etapa cyklotrasy s dĺžkou 6,1 kilometra spojí podľa Zemka Špačince s Bohdanovcami. V druhej je naplánované prepojenie s Trnavou, obce však pripravujú celú sieť cyklotrás pri Trnave. Krajské mesto v rámci plánovanej siete regionálnej cyklistickej infraštruktúry chystá napojenie z časti Štrky na cyklotrasu Bohdanovce nad Trnavou - Špačince s celkovou dĺžkou 2,8 kilometra.

Združenie obcí mestskej oblasti Trnava bude teraz obstarávať dodávateľa stavebných prác pre prvú etapu, na ktorú sa podarilo zabezpečiť financovanie. „Moje želanie je, aby sa práce začali čo najskôr, aby občania už niekedy v auguste budúceho roku mohli využívať to, čo im roky sľubujeme,“ povedal Zemko. Samosprávam sa po rokoch vybavovania podarilo v roku 2017 získať kontrolu nad pozemkami, stavebné povolenie mali k dispozícii v roku 2018, potom prišlo na rad hľadanie financovania dlho očakávaného projektu. Anna Vitteková zo Združenia obcí mestskej oblasti Trnava potvrdila, že verejné obstarávanie pripravia čo najskôr, samotný začiatok prác bude závisieť od faktorov, ktoré obce nedokážu ovplyvniť.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu