Nemocnicu v Krompachoch čaká rekonštrukcia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za 3,4 milióna eur


Dátum: 11.10.2019

Obrázok k aktualite Nemocnicu v Krompachoch čaká rekonštrukcia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za 3,4 milióna eur
Rekonštrukcia bude financovaná z eurofondov a desiatimi percentami sa bude na spolufinancovaní podieľať spoločnosť AGEL SK

Nemocnicu v Krompachoch čaká rozsiahla rekonštrukcia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorá bude financovaná z eurofondov vo výške 3,4 milióna eur a desiatimi percentami sa bude na spolufinancovaní podieľať spoločnosť AGEL SK. Rekonštrukcia sa bude realizovať za plného chodu nemocnice s tým, že celé oddelenie bude dočasne presťahované do náhradných priestorov. Informovala o tom Martina Pavliková zo spoločnosti AGEL SK.

„V rokoch 2020 – 2021 sa uskutoční rozsiahla rekonštrukcia budovy gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia s nadstavbou, rozšíri sa kapacita oddelenia na 34 lôžok, pribudnú izby s vysokým štandardom aj možnosťou individuálneho prístupu k pacientkam, vzniknú nové pôrodné a operačné sály. Súčasťou príspevku z eurofondov je aj doplnenie prístrojovej techniky v nemocnici – výmena CT prístroja za prístroj s vyšším štandardom aj výmena RTG prístroja za plne digitalizovaný prístroj, operačné stoly a lampy pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie,“ uviedol riaditeľ nemocnice Krompachy Miroslav Kraus.

Plánovaná rekonštrukcia vzhľadom na svoj rozsah nebude možná počas prevádzky oddelenia, preto nemocnica pristupuje k príprave náhradných priestorov pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Tieto sa nachádzajú v budove bývalého infekčného oddelenia a budú prispôsobené pre potreby gynekológie a pôrodníctva. Investíciu v celkovej výške 700-tisíc eur bude financovať skupina AGEL SK a rekonštrukcia týchto náhradných priestorov je naplánovaná do konca januára 2020.
„Zamestnancov nemocnice, ale hlavne pacientov čaká neľahké obdobie, keď budú uskutočňované stavebné práce, aby sme im do budúcnosti vedeli ponúknuť lepšiu starostlivosť a naše služby. Z časti bude narušený bežný režim nemocnice, preto chcem širokú verejnosť požiadať o pochopenie a trpezlivosť počas stavebných prác,“ uviedol Kraus.

Priestory, ktoré budú zrekonštruované v budove bývalého infekčného oddelenia, plánuje nemocnica do budúcnosti využiť pre oddelenie dlhodobo chorých, ktoré v nemocnici teraz chýba.
Nemocnica Krompachy zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50-tisíc obyvateľov. Nemocnica má šesť základných oddelení, 12 odborných ambulancií a oddelenia Spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. Od 1. júla 2008 sa stopercentným vlastníkom Nemocnice Krompachy stala spoločnosť AGEL SK.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu